strona główna     facebook     blip     twitter     forum     hanami.pl
komiks, manga, hanami

publikacje zapowiedzi sieć sprzedaży formularz zamówienia wystawa komiksu kontakt


komiks japoński, Hanami, Maszinga Renata Gąsiorowska,manga

Maszinga
Renata Gąsiorowska, Jacek Świdziński , Michał Możejko, Michał Rzecznik, Mikołaj Tkacz

Format: 130 x 180 mm
Ilość stron: 192
Oprawa: miękka
Papier: offset
Cena okładkowa: 24.99 zł
ISBN 978-83-65520-11-1
Data publikacji: październik 2016
Komiks dla dorosłych         Japoński komiks często zamykany jest w pewnych ramach, a jego bardziej niezależna strona jest praktycznie w Polsce nieznana. I zapewne tak pozostanie... Jednak dzięki grupie "Maszin" możemy poczuć ducha "Garo" czy "COM" - magazynów będących synonimem japońskiej awangardy komiksowej. Pism, które inspirują twórców na całym świecie. Historie z tego tomu żadną miarą nie kopiują dorobku klasyków z Kraju Kwitnącej Wiśni, są raczej luźnymi impresjami, wpasowującymi się w tamten nurt, przy jednoczesnym zachowaniu stylistyki typowej dla poszczególnych członków grupy. Autorzy: Michał Możejko, Jacek Świdziński, Bartek Zadykowicz, Michał Rzecznik, Daniel Gutowski, Mikołaj Tkacz.


         Renata Gąsiorowska - ur. 1991, rysuje komiksy, jest studentką siódmego roku w Szkole Filmowej w Łodzi na kierunku film animowany. Jej komiksy ukazywały się np. w „Kuś”, „Strapazin”, „Happiness”. Mieszka w Łodzi i robi film dyplomowy.

         Jacek Świdziński – twórca komiksów i animacji, grafik, kulturoznawca. Autor komiksów: Paproszki, czyli małe piszczące ludziki (2008), Przygody powstania warszawskiego (wspólnie z Michałem Rzecznikiem, 2008), A niech cię, Tesla! (2013), Zdarzenie. 1908 (za które otrzymał Literacką Nagrodę im. Henryka Sienkiewicza dla najlepszej polskiej popowej powieści roku 2014), Wielka ucieczka z ogródków działkowych (2015). Publikował w prasie, zinach i magazynach komiksowych, m.in.: „Maszin”, „Zachęta”, „Gazeta Wyborcza”, „The Guardian”, „Le Monde”, „Süddeutsche Zeitung”.

         Michał Możejko - autor serii „Flupje i Gagarin”, uczestniczył w wystawach zbiorowych grupy Maszin i kuratorskiej wystawie „Katalog wypadków. Sztuka współczesna w polskim komiksie”.

         Michał Rzecznik - kulturoznawca, scenarzysta i rysownik, autor 10-ciu albumów komiksowych. Laureat licznych nagród. Publikował w antologiach, zinach, czasopismach, gazetach, książkach i w internecie. Brał udział w wystawach, grał w filmach, prowadził sklep z częściami do pilarek. Mieszka w Warszawie.

         Mikołaj Tkacz - rysownik komiksowy, artysta wideo, muzyk eksperymentalny, współzałożyciel grupy Maszin. Wydał trzy albumy z komiksami eksperymentalnymi, z czego najbardziej znanym z nich był komiks „Przygody Nikogo”. Na przestrzeni ostatnich lat uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych oraz sam miał (cztery). Współprowadzi dwa labele z muzyką eksperymentalną o nazwach -Super- i MAGIA. Śpi i nie pracuje w Poznaniu.


Publikacje, które również mogą Cię zainteresować:

  komiks japoński, Hanami,konparuya_gomez,manga   komiks japoński, Hanami,monster6,manga   komiks japoński, Hanami,suppli8,manga   komiks japoński, Hanami,balsamista5,manga   komiks japoński, Hanami,suppli9,manga   komiks japoński, Hanami,monster7,manga

komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami

hanami, komiks, manga